דלג לתוכן דלג לפוטר

איך עובד עסק נשי?

שאלו אותי מה זה “עסק נשי”, ובא לי לחדד, שאני לא עוסקת בפיתוח דרך עסקית נשית מתוך איזו אג’נדה או מחשבה שאנחנו טובות יותר. כל העניין הזה נולד מתוך מצוקה.

זה התחיל מהמצוקה שלי -במשך שנים הייתי בתקיעות כמעט מוחלטת, ובהמשך גיליתי שאני ממש לא לבד.

היום אני יודעת שיש כמות בלתי נתפסת של נשים עצמאיות שחוות תסכול מתמשך בעסקים שלהן. שחושבות שהן לא רציניות, לא יודעות להתמיד, לא מספיק טובות, ולכן העסק שלהן לא מתרומם.

שכל פעם מחדש מקוששות כוחות ותקווה ויוצאות לעוד סיבוב של  אומץ ומאמץ, ואחרי זמן מה מאבדות גובה, שומטות את מה שהתחילו ליצור.

וכל סבב כזה מותיר אותן פחות מאמינות בעצמן, ויותר מרוקנות ומותשות, עד כדי ייאוש.

וככל שנשים פחות מאמינות בעצמן – כך גובר הפיתוי לגאולה מבחוץ.

רק אתמול דיברתי עם עוד אישה ששילמה 30,000 ש”ח (!) לתוכנית ליווי שהיתה אמורה להזניק את העסק שלה, ולא רק שהשינוי המובטח לא התרחש, תחושת הכישלון שלה רק העמיקה. כי הכלים העסקיים הכי טובים הופכים למשקולת מעיקה, כאשר המבנה הייחודי שלנו כנשים לא נלקח בחשבון.

אז אני הייתי בטוחה שמשהו פשוט דפוק אצלי לחלוטין, מרוב ייאוש עצרתי את כל המאמצים להשתנות ולהצליח והתחלתי לעשות מה שבא לי. ממילא כלום לא מצליח לי, לפחות אני אפסיק לייסר את עצמי ולסבול.

ואז, באופן מאוד מפתיע – דברים התחילו לזוז. חזרתי לנשום. התחלתי להנות ממה שאני עושה, חזר לי החשק. הפסקתי לחלוטין לשווק את העסק שלי ורק שיתפתי את מה שעובר עלי – פתאום אנשים התחילו לפנות אלי(!) במקום שאני אצטרך לרדוף אחריהם.

עם הזמן הבנתי כמה דברים:

 

  1. אני לא מגיבה טוב לעבודה שיטתית, מתוכננת, עם פיקוח ובקרה. לא יודעת למה, זה מלחיץ אותי, מאט אותי ואני נהיית פחות יצירתית ושמחה.
  2. אם אני מניחה לעצמי לעשות מה שבא לי – אין לי שום בעיית התמדה. יש לי טונות של כוח ומוטיבציה. באופן די מוזר – החשקים שלי עקביים וחכמים ואז התוצאה היא כאילו יש תוכנית ואסטרטגיה שמישהו חושב עליה מראש..
  3. שיתוף, תמיכה ושותפות מניעים אותי לפעולה יותר מאשר יעדים, מטרות ותחרות.
  4. אין שיטה שיווקית שתמיד עובדת. לכל עסק יש מערכת יחסים ייחודית עם לקוחותיו. עדיף שאישה תלמד לסמוך על האינטואיציות שלה מאשר על מומחים למיניהם.
  5. אני לא לבד! התובנות שלי תומכות (וגם מנרמלות ומרגיעות) עוד המון נשים שנמצאות במקום דומה (וגם אי אלו גברים שמאוד מזדהים. ומצד שני – יש גם נשים שזה ממש לא מדבר אליהן).

אז אני לא מפתחת שיטה עסקית חדשה, כי באמת שאני לא מאמינה בשיטות ושבלונות. אבל במועדון הלביאות אנחנו בהחלט חוקרות מה הסביבה הכי מעצימה לנשים יוצרות ומגשימות.

חן
חן נתן, יעד, מנחת הורים וקבוצות בתקשורת מקרבת.

מועדון הלביאות

תוכנית הדגל של מכללת מילר לפיתוח עסקים והגשמה של נשים.

“יש לי אייטם!”

בואי ללמוד איך לתת לעסק שלך חשיפה ותנופה בטלוויזיה, ברדיו ובעיתון!

“יש לי מניות!”

היכנסי לעולם המרתק של שוק ההון, ולמדי את הכסף שלך לעשות כסף!
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
נועה קדמן, גן חיים, להניע עם נועה.

הכנסה פסיבית – יש חיה כזאת?

מאת סמדר מילר
האם חלום ההתעשרות מהערסל יכול להתגשם, ולמה בכלל יש לנו אותו?   אנחנו מתעוררים משנ”צ במלון, הטלפון משמיע את צליל ההתרעה של “יש לך מייל חדש” ואני באוטומט שואלת את בעלי: “מה מכרנו?” “שני קורסים. ומישהו הזמין את כל ספרים שלנו” הוא עונה לי בחיוך. “מדהים איך חופשות עושות טוב למכירות שלנו!” אנחנו צוחקים.  
שירלי שבו, כפר יונה, מבינים בריאות-משפרים חיים.

דת השופינג, ומה משאיר אותנו במירוץ אחרי השקל?

מאת סמדר מילר
פעם חשבתי שאם בעוד אלפיים שנה ארכיאולוגים יעשו חפירות ויגלו את הקניונים הענקיים בכל עיר, הם כנראה יגיעו למסקנה שאלו היו המקדשים שלנו, שצרכנות היתה הדת שלנו, והיינו מדי פעם עולים לרגל להתקדש בסיבוב שופינג. ולאחרונה חשבתי שהנה גם יש לנו חגי שופינג! בלאק פריידי, ויום הרווקים הסיני, וולנטיינס וכריסמס… במקביל נפל לי מין אסימון
קבלי מדריך מתנה
X